MŠ Duha, Dlouhá 540

"Spokojenost dětí a jejich rodičů - radost a pohoda v MŠ."

Školní vzdělávací program MŠ Duha

"JEN SI DĚTI VŠIMNĚTE, CO JE KRÁSY NA SVĚTĚ!"

Obsahem předškolního vzdělávání je:
oblast biologická - dítě a jeho tělo
oblast psychologická - dítě a jeho psychika
oblast interpersonální - dítě a ten druhý
oblast sociokulturní - dítě a společnost
oblast environmentální - dítě a svět

Při plánování činností vycházíme z poznatků o individualizovaném přístupu ke vzdělávání. Snažíme se zajistit, aby herní aktivity v programu pokrývaly všechny typy inteligencí podle H. Gardnera; na základě jeho teorie stanovíme nabídku činností a her v souladu s rámcovým programem předškolního vzdělávání. Z nabídky si každé dítě může vybrat činnost, která ho zajímá, tedy takovou, která odpovídá jeho schopnostem a možnostem.
Záměrem je, aby děti, které opouštějí naši školu, byly osobnosti vzhledem ke svému věku samostatné, sebevědomé a sebejisté.

Vize MŠ Duha

"Chceme mít školu hrou a zábavou podporující rozvoj všestranných schopností a talentu dětí."