Akce MŠ Duha

Přírodovědná stezka se zábavou na hřišti Pastelka

01.12. 2020
Přírodovědná stezka se zábavou na hřišti Pastelka

Poslední listopadový den se třída Vlaštoviček vydala na dopolední přírodovědnou procházku do lesíka, na naučnou stezku Zátiší. Po prohlídce obrazových panelů zanechaly děti lesním zvířátkům dobrůtky. Na závěr si děti užily zábavu na krásném hřišti Pastelka u budovy Lesní správy.

Hledání pokladu žlutého skřítka

01.12. 2020
Hledání pokladu žlutého skřítkaVe středu 25. listopadu se v naší kuřátkové třídě objevil žlutý skřítek. Seznámil se s dětmi a ony mu ukázaly celou hernu. Za to jim skřítek přichystal překvapení v podobě ukrytého pokladu na zahradě školky. Děti hledaly poklad podle žlutých stuh a plnily úkoly ze žlutých obálek. Společně si tak zopakovaly, co se v průběhu listopadu naučily. Písnička o žluté hvězdičce, kterou krásně zazpívaly, se nesla celou zahradou. A poklad? Ten děti samozřejmě našly! To bylo radosti!

Naučná stezka "Cesta z města"

Naučná stezka

Dne 24. 11. 2020 se třída Sluníček vydala na naučnou stezku "Cesta z města". Děti byly nadšené z krásné slunečné procházky přírodou. Dozvěděly se nové informace o stromech, houbách a lesních zvířatech. Prohlédly si obrázky na naučných panelech podél stezky a naslouchaly zvukům lesa. Po cestě nechaly děti zvířátkům jablíčka a mrkvičky.

Červená výstava (Kuřátka)

Červený den ve třídě Kuřátek

16.10. 2020
Červený den ve třídě KuřátekVe čtvrtek 8. října jsme všichni přišli do třídy Kuřátek v červeném oblečení. "Červeně" jsme si zadováděli, zatančili, hledali jsme červené hračky, třídili červená víčka a utvořili červenou výstavu našich malovaných obrázků. Děti si tak upevnily znalost této barvy a ještě se seznámily s jejím významem v dopravě s pomocí písničky – "Červená, červená, co to znamená!"

Drakiáda ve třídě Kuřátek

16.10. 2020
Drakiáda ve třídě KuřátekVe čtvrtek 15. řijna jsme ve třídě uspořádali zábavné dopoledne. Vše začalo přehlídkou draků na červeném koberci. Draky si děti vyrobily s pomocí rodičů doma a všem se opravdu povedl. Dále se soutěžilo v hodu na cíl, přenášení míčků, foukání do papírových kuliček a zdolávala se dračí překážková dráha. Nakonec jsme si zazpívali, zatančili a nechyběla ani odměna v podobě dračího červeného balíčku s překvapením. Přítomno bylo 14 dětí. Akci připravily paní učitelky J. Jandová a D. Čechurová.

Omezený provoz MŠ

Ve dnech 28.-31.12.2020 bude zajištěn provoz pouze v MŠ Školní (Stonožka), ostatní pracoviště MŠ budou z důvodu vánočních prázdnin uzavřeny.

Školní rok 2020/2021

Aktuální informace týkající se COVID-19 naleznete v sekci Aktuality MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21