Mateřská škola, Klášterec nad Ohří

MATEŘINKA 2024

I v letošním roce, stejně jako v letech předešlých, se sejdou děti z mateřských škol měst Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň a Praha v chomutovském Městském divadle, aby ukázaly široké veřejnosti, jací jsou šikulové.

Festival Mateřinka je ukázkou práce pedagogů i dětí v oblasti hudby, tance, dramatiky, ale i výtvarných činností a především samostatnosti dětí. Ty se předvedou svými pódiovými vystoupeními v kostýmech, které pro ně připravily jak paní učitelky, tak ale i jejich rodiče a prarodiče. Kulisy na vystoupení vznikali za pomoci i dětí a v neposlední řadě výstava v prostorách divadla na téma „Co se děje v trávě“ otvírá obzor všem návštěvníkům, jak umí děti vnímat svět kolem nás. Tento festival tak spojuje um nejen děti a pedagogů, ale i jejich rodinných příslušníků. Je zde vidět nádherná ukázka spolupráce rodiny a školy, což je pro budoucí vývoj dětí velmi důležité.

Přijďte povzbudit malé tanečníky, zpěváky a herce v jejich aktivitách a podpořit tak jejich chuť se v životě věnovat umění, které je naplňuje a díky kterému předchází sociálně patologickým jevům.

Festival Mateřinka 2024 bude probíhat v divadle ve dnech 28. a 29. února to vždy od 14:30 hodin, celkem vystoupí cca 300 dětí.

Po oba dny bude festival provázet moderátor Lukáš Budai.

Za realizační tým Mgr. Dagmar Megová

Výše úplaty a předškolní vzdělávání a cena stravného

26.06. 2023
Výše úplaty a předškolní vzdělávání a cena stravnéhoVážení rodiče,
tímto Vám oznamujeme, že od 1. 9. 2023 nedochází ke změně úplaty za předškolní vzdělávání ani ceny stravného.
Stanovenou cenu stravného a výše úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2023/2024 neleznete v příložených dokumentech.

Důležité informace naleznete také na facebookovém profilu:

Obecné informace

Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace je právní subjekt složený z pěti mateřských škol:

• Mateřská škola Lípová 570 (U Jablíček)
  • Mateřská škola Školní 518 (Stonožka)
  • Mateřská škola Dlouhá 540 (Duha)
  • Mateřská škola Souběžná 205 (Bruslička)
  • Mateřská škola Lesní 545 (Sluníčko)

Mateřské školy nabízejí kvalitní předškolní vzdělávání i výchovné prostředí pro děti zpravidla od 3 let věku. Ve všech mateřských školách pracují zkušené a kvalifikované učitelky. Nabízíme dětem pestrou nabídku vzdělávacích aktivit po celý den. Každá mateřská škola má svůj školní vzdělávací program, který je zaměřený na osvojení základních klíčových kompetencí a získání předpokladů pro celoživotní vzdělávání. Doplňujeme rodinnou výchovu, spolupracujeme s rodiči na aktivním rozvoji a učení dítěte podle jeho zájmu, potřeb i schopností.

Všem dětem předškolního věku poskytujeme odbornou péči. Vytváříme a zkvalitňujeme podmínky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. V MŠ Stonožka provozujeme jednu třídu pro děti mladší tří let. V MŠ Bruslička provozujeme jednu logopedickou třídu pro děti se závažnými vadami řeči, ve které pracuje i asistent pedagoga. V MŠ U Jablíček pomáhá školní asistentka dětem ohroženým školním neúspěchem.

Společným záměrem je, aby děti, které opouštějí naší školu, byly připraveny na život a další vzdělávání nejen v základní škole.

Zřizovatelem naší mateřské školy je město Klášterec nad Ohří.

Na tomto webu neshromažďujeme žádné citlivé osobní údaje.