logotyp

Akce MŠ Duha

Koláčkový den (Kuřátka)

15.04. 2021
Koláčkový den (Kuřátka)Ve čtvrtek 25. února si děti ve třídě Kuřátek v průběhu dne procvičovaly praktické manuální dovednosti:
• manipulace s příborovými nožíky,
• natírání koláčků a piškotů,
• stříhání z pruhů papíru,
• lepení papírových koláčků,
• malování štětci a barvami.
V rámci matematické pregramotnosti si vyzkoušely dělení koláčků na poloviny a čtvrtiny a relaxovaly s písničkou Koláčky. Děti si také procvičovaly pojmy "prosímů a "děkuji". Odměnou jim byl skvělý oběd v podobě vdolečků a poslech pohádky "O Otesánkovi". Bohužel si Koláčkový den nemohly děti užít ve větším počtu kvůli výskytu neštovic ve třídě (přítomno bylo 13 dětí).

Zdobení vánočního stromu

07.12. 2020
Zdobení vánočního stromuDěti z MŠ Duha si v pondělí 7. prosince ozdobily na školní zahradě vánoční stromeček ozdobami, které vlastnoručně vytvořily s pomocí paní učitelek. Zdobení proběhlo v radostné atmosféře za zpěvu vánočních koled. Na závěr si děti společně kolem stromečku zatančily (video je ke zhlédnutí na facebooku školky).

Přírodovědná stezka se zábavou na hřišti Pastelka

01.12. 2020
Přírodovědná stezka se zábavou na hřišti Pastelka

Poslední listopadový den se třída Vlaštoviček vydala na dopolední přírodovědnou procházku do lesíka, na naučnou stezku Zátiší. Po prohlídce obrazových panelů zanechaly děti lesním zvířátkům dobrůtky. Na závěr si děti užily zábavu na krásném hřišti Pastelka u budovy Lesní správy.

Hledání pokladu žlutého skřítka

01.12. 2020
Hledání pokladu žlutého skřítkaVe středu 25. listopadu se v naší kuřátkové třídě objevil žlutý skřítek. Seznámil se s dětmi a ony mu ukázaly celou hernu. Za to jim skřítek přichystal překvapení v podobě ukrytého pokladu na zahradě školky. Děti hledaly poklad podle žlutých stuh a plnily úkoly ze žlutých obálek. Společně si tak zopakovaly, co se v průběhu listopadu naučily. Písnička o žluté hvězdičce, kterou krásně zazpívaly, se nesla celou zahradou. A poklad? Ten děti samozřejmě našly! To bylo radosti!

Naučná stezka "Cesta z města"

Naučná stezka

Dne 24. 11. 2020 se třída Sluníček vydala na naučnou stezku "Cesta z města". Děti byly nadšené z krásné slunečné procházky přírodou. Dozvěděly se nové informace o stromech, houbách a lesních zvířatech. Prohlédly si obrázky na naučných panelech podél stezky a naslouchaly zvukům lesa. Po cestě nechaly děti zvířátkům jablíčka a mrkvičky.

Červená výstava (Kuřátka)

Červený den ve třídě Kuřátek

16.10. 2020
Červený den ve třídě KuřátekVe čtvrtek 8. října jsme všichni přišli do třídy Kuřátek v červeném oblečení. "Červeně" jsme si zadováděli, zatančili, hledali jsme červené hračky, třídili červená víčka a utvořili červenou výstavu našich malovaných obrázků. Děti si tak upevnily znalost této barvy a ještě se seznámily s jejím významem v dopravě s pomocí písničky – "Červená, červená, co to znamená!"

Drakiáda ve třídě Kuřátek

Drakiáda ve třídě Kuřátek

16.10. 2020
Drakiáda ve třídě KuřátekVe čtvrtek 15. řijna jsme ve třídě uspořádali zábavné dopoledne. Vše začalo přehlídkou draků na červeném koberci. Draky si děti vyrobily s pomocí rodičů doma a všem se opravdu povedl. Dále se soutěžilo v hodu na cíl, přenášení míčků, foukání do papírových kuliček a zdolávala se dračí překážková dráha. Nakonec jsme si zazpívali, zatančili a nechyběla ani odměna v podobě dračího červeného balíčku s překvapením. Přítomno bylo 14 dětí. Akci připravily paní učitelky J. Jandová a D. Čechurová.

NÁSTĚNKA

POZOR!

Od 12. 4. 2021 jsou otevřeny školky pro předškoláky.

Prázdninový provoz

Info o provozu školek během letních prázdnin naleznete v sekci Aktuality/Informace pro rodiče/Provoz MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21

Facebook

Sledujte nás také na facebookovém profilu MŠ Klášterec nad Ohří!

Stravné a školné

Informace o placení stravného a školného naleznete v sekci Informace pro rodiče.
Domů Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace

Created by © 2011-2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign