Akce MŠ U Jablíček

Co se odehrálo v měsíci říjnu

Dne 6. 10. 2020 proběhla drakiáda ve třídě Barviček. Děti si vyrobily krásné draky a odpoledne si před odchodem domů vyzdobily školní zahradu. Celý den byl ve znamení dobré nálady, soutěží a dětských úsměvů.

Ani čtvrteční chladné říjnové počasí dne 8. 10. 2020 neodradilo paní učitelky ze třídy Sluníček a navštívily s dětmi místní tržnici. Děti měly možnost na vlastní oči zhlédnout různé druhy ovoce i zeleniny a doplnit si tak znalosti z probíraného tématu.

Ve čtvrtek 22. 10. 2020 se nejmenší děti z oddělení Berušek vypravily na pomoc zvířátkům s krmením. Dobrý skutek byl pro ně velikým zážitkem i netradiční zkušeností.

Dne 27. 10. 2020 navštívilo i oddělení Žabiček místní tržnici. Děti zvídavě pozorovaly nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, které se sklízí v podzimním období. Názorná ukázka s možností si sáhnout a pozorovat méně obvyklé druhy našich plodin byla pro všechny přítomné děti velikým přínosem.

Nový školní rok

V úterý 1. 9. 2020 byl slavnostně zahájen školní rok 2020/2021 a všechny děti s povinnou předškolní docházkou dostaly od našeho zřizovatele pracovní sešity a omalovánky.
V době od 2. do 10. 9. 2020 se uskutečnila v každém oddělení třídní schůzka zákonných zástupců všech dětí a paní učitelek.
15. 9. 2020 děti z oddělení Barviček poznávaly s „Ferdou mravencem a jeho kamarády" svět environmentální výchovy na naší školní zahradě, kde jsou vystavěny i speciální dřevěné truhlíky, o které pečují paní učitelky s dětmi. Děti z oddělení Žabiček nezůstaly s environmentální výchovou pozadu a v úterý 29. 9. 2020 pečovaly o „Záhony na podzim".
Dne 24. 9. 2020 proběhlo na naší mateřské škole projektové dopoledne díky Šablonám II pod názvem „Malá technická univerzita". Předškoláci z oddělení Barviček a Žabiček se proměnily na stavitele města a seznámily se i s prací kartografů. Celé dopoledne se neslo ve stylu neobvyklých zážitků, radosti z úspěchu a spousty nových zkušeností.
Ve čtvrtek 24. 9. 2020 se v odpoledních hodinách uskutečnila na naší zahradě „MINIDRAKIÁDA" pro děti a rodiče z oddělení Žabiček a Sluníček. Děti soutěžily v doprovodu maminek, tatínků, babiček i sourozenců. Za splnění všech úkolů na deseti stanovištích čekala na všechny soutěžící odměna v podobě sladkosti a dětmi vyráběný papírový drak.

Omezený provoz MŠ

Ve dnech 28.-31.12.2020 bude zajištěn provoz pouze v MŠ Školní (Stonožka), ostatní pracoviště MŠ budou z důvodu vánočních prázdnin uzavřeny.

Školní rok 2020/2021

Aktuální informace týkající se COVID-19 naleznete v sekci Aktuality MŠ.

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21