Mateřská škola, Klášterec nad Ohří

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024/2025

05.04. 2024
Co si vzít s sebou k zápisu

1. Lékařskou zprávu o způsobilosti dítěte k přijetí do mateřské školy -  vyplněnou od pediatra (dětského obvodního lékaře), bez doložení nelze podat Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.
! formulář ke stažení nad informacemi k zápisu !

2. Očkovací průkaz dítěte.
3. Občanský průkaz zákonného zástupce dítěte.
4. Rodný list dítěte.

5. Zápis je konaný za přítomnosti dětí.

Zápis je povinný
 pro děti narozené od 01. 09. 2018 do 31. 08. 2019.
Termín zápisu: 6. - 7. května 2024 vždy na ředitelství MŠ Lípová 570,
v čase od 9.30 - 11.30 hod. a od 12.30 - 15.30 hod.

Dodatečný termín:
9. května 2024 od 9.30 - 11.30 hod. a od 12.30 - 15.30 hod. na ředitelství MŠ Lípová 570.

Vážení rodiče, připomínáme, že pořadí u zápisu nemá vliv na přijetí dítěte do mateřské školy.

O přijetí rozhodují kritéria:
  • trvalé bydliště (v případě cizinců místo pobytu) na území Klášterce nad Ohří
  • věk dítěte (přednost mají děti s povinnou docházkou, dále sestupně dle věku)
  • řádné očkování (neplatí pro děti s povinnou docházkou)
  • doložení zdravotního posudku o způsobilosti dítěte společně se žádostí o přijetí
Děti, pro které není zápis povinný, se přijímají do naplnění kapacity jednotlivých mateřských škol.

LOGOHRÁTKY

LOGOHRÁTKYVážení rodiče,
nabízíme Vám možnost zúčastnit se Logohrátek. Na přiloženém plakátu se dozvíte termín, kdy tato odpolední akce bude probíhat ve Vaší mateřské škole.
Rozvoj řeči a řečových dovedností dětí je velice důležitý a mnohdy i náročný.
Rozhodli jsme se Vás inspirovat a uspořádat odpoledne plné her a zábavy.
Naše paní učitelky - odbornice ze speicální třídy pro děti se závažnými poruchami řeči, která je zřízená v MŠ Souběžná, Vám rády ukáží jakou hrou, čiností a zábavnými úkoly můžete s dětmi doma trénovávat mluvidla a podporovat správný vývoj řeči.

Výše úplaty a předškolní vzdělávání a cena stravného

26.06. 2023
Výše úplaty a předškolní vzdělávání a cena stravnéhoVážení rodiče,
tímto Vám oznamujeme, že od 1. 9. 2023 nedochází ke změně úplaty za předškolní vzdělávání ani ceny stravného.
Stanovenou cenu stravného a výše úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2023/2024 neleznete v příložených dokumentech.

Důležité informace naleznete také na facebookovém profilu:

Obecné informace

Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace je právní subjekt složený z pěti mateřských škol:

• Mateřská škola Lípová 570 (U Jablíček)
  • Mateřská škola Školní 518 (Stonožka)
  • Mateřská škola Dlouhá 540 (Duha)
  • Mateřská škola Souběžná 205 (Bruslička)
  • Mateřská škola Lesní 545 (Sluníčko)

Mateřské školy nabízejí kvalitní předškolní vzdělávání i výchovné prostředí pro děti zpravidla od 3 let věku. Ve všech mateřských školách pracují zkušené a kvalifikované učitelky. Nabízíme dětem pestrou nabídku vzdělávacích aktivit po celý den. Každá mateřská škola má svůj školní vzdělávací program, který je zaměřený na osvojení základních klíčových kompetencí a získání předpokladů pro celoživotní vzdělávání. Doplňujeme rodinnou výchovu, spolupracujeme s rodiči na aktivním rozvoji a učení dítěte podle jeho zájmu, potřeb i schopností.

Všem dětem předškolního věku poskytujeme odbornou péči. Vytváříme a zkvalitňujeme podmínky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. V MŠ Stonožka provozujeme jednu třídu pro děti mladší tří let. V MŠ Bruslička provozujeme jednu logopedickou třídu pro děti se závažnými vadami řeči, ve které pracuje i asistent pedagoga. V MŠ U Jablíček pomáhá školní asistentka dětem ohroženým školním neúspěchem.

Společným záměrem je, aby děti, které opouštějí naší školu, byly připraveny na život a další vzdělávání nejen v základní škole.

Zřizovatelem naší mateřské školy je město Klášterec nad Ohří.

Na tomto webu neshromažďujeme žádné citlivé osobní údaje.