logotyp

Akce MŠ Sluníčko

Výlet na statek Rašovice

Výlet na statek RašoviceDne 16. 9. 2020 se třída Kapiček pěšky vydala na výlet za zvířátky na statek Na Vyhlídce v Rašovicích. Cestou jsme pozorovali krásu podzimní přírody. Když už se zdálo, že je cesta nekonečná, zahráli jsme si na indiány a hned jsme byli na místě. Cestou jsme měli jednu zastávku na nabrání síly, posilnili jsme se svačinou. Viděli jsme mnoho hospodářských zvířátek (kravičku Klárku, ovečky, kozičky, slepice, kohouty, králíčka, prasata a poníky). Dětem se nejvíce líbila prasátka a králíčci. Zvířátkům jsme přinesli mrkvičky a suché pečivo. Děti si vyzkoušely, jak se pečuje o hospodářská zvířátka. Nakrmily je, s každým zvířátkem se pomazlily nebo je pohladily. Celý výlet jsme zakončili jízdou autobusem zpět do mateřské školy, což byl pro děti také veliký zážitek.

Podzimní strašení

Podzimní strašeníSychravé podzimní období jsme si zpříjemnili nejen hrami s přírodninami, ale také si děti užily celý den podzimního strašení. Již od rána přišly do školky převlečené za nejrůznější strašidla, čarodějnice a jiná strašidelná stvoření. Malá strašidla se věnovala strašení, hrála strašidelné hry, plnila úkoly pro odvážné a učila se strašidelné písničky a tanečky. Odpoledne se pak děti, společně s rodiči a prarodiči, pustily do dlabání a zdobení dýní, a tak nám ve školce přibyla spousta překrásných strašidýlek.

Zdravé zoubky

Zdravé zoubkyCílem dentální hygieny je naučit děti správně a pravidelně pečovat o zoubky. Naše školka si pozvala na pomoc dentální hygienistku, která s sebou přivedla plyšového kamaráda, na kterém dětem názorně ukázala, jak správně pečovat o své zoubky. Všechny děti si přinesly kartáčky z domova, a tak jsme si na závěr společně vyzkoušeli, jak na to, abychom měli zářivý úsměv a "kazyzoubci" se nám vyhýbali obloukem.

Masopustní pochod kláštereckých mateřinek

Masopustní pochod kláštereckých mateřinekJiž třetím rokem se dne 5. března 2019 uskutečnil Masopustní pochod kláštereckých mateřinek. Průvod odstartoval tradičně od ZŠ Krátká, prošel kolem MÚSS, kde byla krátká zastávka s písničkou a tancem, obyvatelé domova seniorů všem zamávali a děti pokračovaly dál, kolem ZŠ Školní do cílového prostoru Panorama. Tam zazpívaly, zatančily a obdržely sladkou odměnu od šikovných kuchařek ze školní jídelny. Celkem se zúčastnilo masopustního pochodu zúčastnilo na 300 účastníků.

Podzimní slavnost

Podzimní slavnostLetošní podzimní slavnosti byly opět plné radovánek a tajemna. V pozdním odpoledni, kdy už zahrada byla potemnělá, do školky zamířilo mnoho malých bytostí z "kouzelného" světa se svými rodiči. S sebou přinesly plno krásných výrobků, kterými jsme si společně vyzdobily naši školní zahradu. Za odměnu na ně čekalo překvapení v podobě mnoha hravých zážitků. Celou akcí děti provázely naše lesní víly a jejich kamarádi z lesa. Na konci si děti odnášely sladkou odměnu a úsměv na tváři.

Sklizeň

SklizeňV rámci environmentální výchovy si v září děti ze třídy Kapiček sklidily svou úrodu. Na jaře vysely do záhonků semínka, následně pravidelně o záhonky pečovaly. Sklizenou mrkev, ale i cibuli a česnek, jsme předali paní kuchařkám do kuchyně. Svou zeleninu ochutnáme ve výborné polévce.

Drakiáda 2018

Drakiáda 2018Čtvrteční odpoledne 18.10.2018 patřilo dětem, rodičům a drakům. Projekt START umožnil společné setkání všech na Drakiádě. Počasí této akci přálo a všichni přítomní se dobře bavili u plnění různých úkolů, za které děti dostaly i odměnu.

Zdravá 5

Zdravá 5MŠ Sluníčko se zapojila do celorepublikového projektu Zdravá 5. Projekt je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Děti se seznamují zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. V rámci projektu se zapojí do dětského příběhu o Evičce a Péťovi, kteří naleznou cestu ke správné výživě. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu.

Ovocný den

16.11. 2017
Ovocný denV rámci tématu OVOCE A ZELENINA jsme si s dětmi ze třídy Hvězdiček připravili ovocný den. Celý týden se děti seznamovaly s různými druhy ovoce, učily se je poznávat, hledaly v encyklopediích, rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny a také zjistily, že vitamíny v ovoci jsou pro naše tělíčka velmi důležité. Na závěr probíraného tématu si děti, ve spolupráci s rodiči, donesly mnoho druhů ovoce. Společně jsme ochutnávali a tím jsme získali plno vitamínů pro podzimní období. Povedlo se, že i děti, které často ovoce ve školce odmítají, s nadšením ochutnávaly také.

Putování podzimní zahradou

14.11. 2017
Putování podzimní zahradouDne 2. 11. 2017 se v MŠ Lesní uskutečnila akce pro děti a rodiče nazvaná "Putování podzimní zahradou aneb Pojďme si hrát, trochu se bát." Děti, převlečené do kostýmů s lampiony, společně s rodiči procházely večerní osvětlenou zahradou a potkávaly bytosti z kouzelného světa, např. čertici, Bílou paní, pavoučí ženu, čarodějnice nebo houbovou babičku a její tety. Děti plnily na stanovištích různé úkoly. Za odvahu získaly odměnu. V rámci projektu Start si připravil pedagog adaptačních programů pro děti s rodiči tvoření podzimních strašidel z brambor nebo listí. Na konci si všichni domů odnášeli nejen sladkou odměnu v podobě muffinu a kouzelného balíčku, ale i úžasný zážitek plný dobrodružství.

Masopustní pochod masek

Masopustní pochod masek

V úterý 21. 2. 2017 se uskutečnila společná akce všech mateřinek - MASOPUST.
Masopustní pochod byl velmi zdařilý, maškarní úterý bylo zábavné pro děti i dospělé. Díky patří učitelkám, všem dětem i rodičům, kteří s přípravou masek pomáhali.
Pochod povolil oficiálně pan starosta, kterému jsme na oplátku věnovali větvičku s jitrničkami a koláčky. A tak se zrodila nová tradice.

Letové ukázky dravých ptáků

Dopoledne ve čtvrtek 12. května se děti ze všech mateřských škol sešly na prostranství hřiště pod 1. ZŠ, kde si vyslechly zajímavou přednášku o vzácných dravcích a sovách, o jejich životě v přírodě: kde žijí, čím s živí, který pták je denní a který noční, jak loví apod. Děti zaujaly především letové ukázky puštíka a sýčka. Některé děti obdržely za prokázání znalostí pexeso či obrázky dravců a do školky si společně odnesly krásný kalendář dravců, které na vlastní oči viděly.
 • Všechny akce školky probíhají dopoledne s dětmi.
 • Pokud se budou chtít v rámci dopoledne zúčastnit i rodiče nebo jiní rodinní příslušníci, budou vítáni.
 • Instrukce k jednotlivým akcím naleznete v šatnách tříd a venkovní vývěsce MŠ.

Krmení zvířátek

Krmení zvířátekV úterý 8. března uspořádala mateřská škola Sluníčko v Lesní ulici dopolední akci pro děti nazvanou krmení zvířátek. Tato akce má již dlouholetou tradici, avšak vždy v jiném podání. V minulých letech jsme například byli „krmit“ lesní zvířátka v odpoledních hodinách společně s rodiči. V letošním roce jsme se zaměřili na zvířata hospodářská, a děti proto navštívily farmu v Ciboušově. Poznávání hospodářských zvířat navazuje na aktuální vzdělávací plán v naší školce. Děti se z výletu vrátily plné dojmů a nových zážitků; byť poněkud zablácené a špinavé, uspořádaly ciboušovským zvířátkům doneseným krmením druhé vánoce.
Pravidelné akce školy:
Děti se běžně účastní divadelních představení pořádaných v MŠ i v Kulturním domě.
Pravidelně navštěvují městskou knihovnu a zámek Klášterec nad Ohří.
Pořádáme besedy s Městskou policií a lesními pedagogy - dle aktuálních možností a nabídek.

Prožitkové poznávání se odráží ve specifických akcích školy:
 • vítání nových dětí
 • „Ať žijí duchové“
 • vánoční posezení a zdobení stromku
 • krmení zvířátek
 • vítání  jara
 • Den Země
 • dětský den v MŠ
 • školní výlet na závěr roku
 • rozloučení s předškoláky         

NÁSTĚNKA

Školní rok 2020/2021

Vítejte v novém školním roce 2020/2021!

Projekt OP MPSV

Projekt OP MPSV – potravinové a materiální pomoci pokračuje i v roce 2020/21

Facebook

Sledujte nás také na facebookovém profilu MŠ Klášterec nad Ohří!

Stravné a školné

Informace o placení stravného a školného naleznete v sekci Informace pro rodiče.
Domů Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace

Created by © 2011-2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign