Akce MŠ Sluníčko

Kapičky v keramické dílně

15.10. 2021
Kapičky v keramické dílně Děti ze třídy Kapiček se seznámily s prostředím keramické dílny.
Vyzkoušely si správně zpracovávat keramickou hlínu a následně vytvořily cosi úžasného...

Slavnostní otevření cyklo-chodníku

24.09. 2021
Slavnostní otevření cyklo-chodníkuKapičky ze školky Sluníčko si užily slavnostní otevření nového chodníku a cyklostezky v ulici Petlérská.

Divadlo v MŠ

11.06. 2021
Prasátko Artur dětem zábavnou hudební pohádkou připomnělo, jak chránit životní prostředí. Děkujeme.
Fotografie z představení najdete zde: Více

Zdravá 5

12.05. 2021
Zdravá 5MŠ Sluníčko navštívila Zdravá 5 - vzdělávací program Nadačního fondu Albert. Cílem projektu je zábavnou formou děti naučit základy zdravé stravy.

Doprava a bezpečnost

29.04. 2021
Doprava a bezpečnostBěhem tohoto týdne jsme se v MŠ Sluníčko věnovali dopravní výchově a bezpečnosti při pohybu na ulici. Nejdříve jsme poznávali dopravní značky, povídali si o dopravních prostředcích a připomenuli si některá zásadní pravidla. Během pobytu na školní zahradě jsme si všechny možné situace "v provozu" ukázali, vyzkoušeli a taky si zasoutěžili.
Děti si dopravní odpoledne moc užily, radost jim přinesly nejen nové zážitky, ale také odměna v podobě medaile za šikovnost a drobných sladkostí.

Vzdělávací projekt "Na farmě"

29.04. 2021
Vzdělávací projekt Odkud máme jídlo a jak získáváme potraviny? Odpověď získaly děti v rámci vzdělávacího projektu "Na farmě", které pro děti připravilo Ekologické centrum v Mostu. Program byl veden tak, aby si děti postupně uvědomily, že veškeré jídlo nám dává půda. V půdě pěstujeme ovoce, zeleninu, obilí i krmení pro zvířata. Děti poznávaly jednotlivá hospodářská zvířata a užitek, který lidem poskytují. Program děti zaujal a nadšeně spolupracovaly.

Krmení zvířátek

Krmení zvířátekV zimě s dětmi krmíme ptáčky, ale i zvířátkům v lese je třeba přilepšit, když napadne sníh. A tak naši malí ochránci ze všech tříd přinesli mrkvičky, jablíčka, kaštany, oříšky a další dobroty, které paní učitelky s dětmi společně předali správcům Lesů ČR. Na oplátku děti dostaly také odměnu. Poučené se pak vydaly do přírody, připravit zvířátkům bohatou hostinu. Rodičům moc děkujeme za spolupráci.

Tři králové

Tři králové6. leden je svátek Tří králů a naše školka tento den náležitě oslavila. Děti se seznámily s významem svátku, vyzdobily si královské koruny a naučily se píseň "My tři králové jdeme k vám" (video najdete na facebooku).
Vyprávění z dávné doby, kdy Kašpar, Melichar a Baltazar putovali světem a nosili radost a štěstí, děti velmi zaujalo. Více

Zdobení vánočního stromečku

Zdobení vánočního stromečku8. a 9. prosince se sešli rodiče s dětmi na zahradě mateřské školy v Lesní ulici, aby společně ozdobili vánoční stromeček. Každý vánoční stromek má být barevný a veselý, a proto děti vyráběly ozdoby, a to jak ve školce s paní učitelkou, tak doma s rodiči. Úkol to nebyl snadný; podmínkou bylo, aby ozdoba odolala povětrnostním podmínkám. Paní učitelky tak měly možnost zjistit, kolik šikovných a nápaditých rodičů ve školce mají, protože přispěli mnoha zajímavými nápady. Děti pak u stromku rodičům zazpívaly vánoční písně a všichni společně stromeček ozdobili.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaV pátek 4. prosince přišel do školky Mikuláš, co má rozevlátý plášť. Přišel s ním i čert. Ale my se čerta nebojíme, vůbec totiž nezlobíme, když jenom, tak trošinku, tak tatínka a maminku.
Děti s napětím sledovaly každý pohyb čerta s Mikulášem a pozorně poslouchaly jejich povídání. Pak sebraly všechnu odvahu a s radostí si odnášely nadílku od Mikuláše.

Ježečkový den

Ježečkový denPondělí 23. listopadu si nejmenší děti ze třídy Sluníček užily v přítomnosti nového kamaráda, ježečka Bodlináčka. Pomocí kolíčků mu připevňovaly bodlinky a tím zábavnou formou rozvíjeli jemnou motoriku, za doprovodu piána si zazpívaly ježčí písničku, vymodelovaly ježčí rodinku a také zvládly překonat ježčí překážkovou dráhu. Za šikovnost pak ježeček Bodlináček děti odměnil dárkem s překvapením!

Výlet na statek Rašovice

Výlet na statek RašoviceDne 16. 9. 2020 se třída Kapiček pěšky vydala na výlet za zvířátky na statek Na Vyhlídce v Rašovicích. Cestou jsme pozorovali krásu podzimní přírody. Když už se zdálo, že je cesta nekonečná, zahráli jsme si na indiány a hned jsme byli na místě. Cestou jsme měli jednu zastávku na nabrání síly, posilnili jsme se svačinou. Viděli jsme mnoho hospodářských zvířátek (kravičku Klárku, ovečky, kozičky, slepice, kohouty, králíčka, prasata a poníky). Dětem se nejvíce líbila prasátka a králíčci. Zvířátkům jsme přinesli mrkvičky a suché pečivo. Děti si vyzkoušely, jak se pečuje o hospodářská zvířátka. Nakrmily je, s každým zvířátkem se pomazlily nebo je pohladily. Celý výlet jsme zakončili jízdou autobusem zpět do mateřské školy, což byl pro děti také veliký zážitek.