Akce MŠ Bruslička

Projekt s vodou - Housenky

21.06. 2021
Projekt s vodou - HousenkyEnvironmentální projekt s vodou probíhal dva týdny. Děti se ponořily do zkoumání a objevování. Formou pokusů zjistily, v jakých formách se voda objevuje a hlavně, jak je pro život důležitá. Poznaly, co znamená koloběh vody. Dále pracovaly na výtvarném zpracování pohádky "Jak kapka putovala" za využití různých technik a materiálů.
S vodou si děti hrály také v rámci vycházek na zahradě a u mělkého potůčku za naší školkou. Velmi jednoduše praktikujeme vzdělávání dětí vlastní zkušeností a prožitkovým učením; např. zjišťování síly vody při pouštění lodiček, roztáčením mlýnků a stavbou hrází.
Celý projekt probíhal ve výtvarných, jazykových a kooperativních činnostech, vedlejším efektem je také vytváření pozitivního vztahu k přírodě a okolí, individuální poznatky i společné skupinové prožitky.
Videa najdete na facebooku, fotografie ve fotogalerii školky. Více

Týden bezpečnosti dopravního provozu

01.06. 2021
Týden bezpečnosti dopravního provozuNa třídě Motýlků probíhal týden bezpečnosti, opakování a upevňování vědomostí a dovedností o silničním provozu a bezpečnosti chodců.
Formou tvořivé hry děti vytvořily silnici, přechod a hrály na auta a chodce. Videa jsou ke zhlédnutí na facebooku MŠ. Na tyto aktivity navazovalo výtvarné tvoření, malba, kresba, koláž prostoru pro dopravní prostředky - kolektivní práce, kde děti spolupracovaly a komunikovaly. videa

Bezpečná školka - návštěva Městské policie

01.06. 2021
Bezpečná školka - návštěva Městské policieDo školky přijela na návštěvu Městská policie s ukázkou vybavenosti vozidla, zajištění pachatele apod. Pro děti byla připravena stanoviště s úkoly: skládání značek, jízda na koloběžce, přiřazování dopravních prostředků do správného prostoru a zručnost v namotávání provázku s autem. Více

Enviromentální výchova na téma klíčení

05.05. 2021
Enviromentální výchova na téma klíčeníVe třídě Housenek děti zjišťovaly, co se děje se semínkem, jak klíčí a rostou jednotlivé rostliny.
Děti poznávaly různá semínka a přiřazovaly k nim rostliny. Třídily podle velikosti a zaznamenávaly doby, po které začalo semínko klíčit. Například zjistily, že malé semínko prosa klíčí 4 dny, zatímco slunečnice 2 dny.
Do záhonků zasely děti hrách, kopr a vysadily cibuli sazečku. Když semínka naklíčila, zasadily je do zeminy a pozorovaly jejich růst, který zaznamenávaly do tabulky. Využily také mikroskopů na bližší pozorování kořínků, klíčků a jednotlivých částí rostlin. Více

Čarování velké hraní

03.05. 2021
Čarování velké hraníV pátek 30. dubna proběhla v MŠ Bruslička velká čarodějnická párty. Filipojakubské dopoledne si užily děti a paní učitelky v kostýmech čarodějů a čarodějnic (video ke zhlédnutí na facebooku MŠ). Více

Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškoláků

30.04. 2021
Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškolákůBěhem povídání s lektorkou děti poznaly bez problémů kontejnery na tříděný odpad - je vidět, že s rodiči odpad třídí. Vše si vyzkoušely i prakticky a nakonec vyráběly motýlka z recyklovaného papíru.
Druhé ekologické okénko bylo zaměřeno na pěstování rostlin a chov zvířat. Výklad byl proložen hádankami, poznáváním rostlin a zvířat. Děti si upevnily a obohatily své vědomosti a na závěr si vyrobily papírové zvířátko.

Tříkrálový týden

08.01. 2021
Tříkrálový týdenTýden v MŠ Bruslička byl ve znamení Tří králů - příběhem, vyráběním a kresbami.
Motýlci a Housenky připravily pro ostatní děti ze školky krásné vystoupení "My tři králové jdem k vám".
Tříkrálové aktivity tohoto týdne pak děti zakončily obdobou tradičního pochodu "Klášterecká kometa", který se v letošním roce, bohužel, nemohl uskutečnit. Děti secvičily tanec andělů a spolu se Třemi králi ukončily vánoční čas.
Fotografie naleznete ve fotogalerii školky a videa z vystoupení i tanec andělů na facebooku.

Zdobení vánočního stromečku - Housenky

15.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - HousenkyTřída Housenek ozdobila svůj vánoční stromeček ve třídě i na školní zahradě a děti se těší, až přijde Ježíšek.
Děti vyráběly řetěz z popcornu a rodiče pomohli s přípravou ozdob z ovoce, oříšků a koulí pro ptáčky pro venkovní stromeček.
Krásným zážitkem bylo pozorování krmítka, které navštívila veverka a odnesla si oříšek. Všechny fotografie si prohlédnete v sekci Fotogalerie.

Ježíškova cesta

09.12. 2020
Ježíškova cestaMotýlci, Myšky a Housenky podnikly dne 9. prosince výlet za Ježíškem na Boží Dar. Bylo krásně nasněženo, tak si děti pohrály, koulovaly se a plnily úkoly na Ježíškově cestě.

Zdobení vánočního stromečku ve třídě - Berušky

09.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku ve třídě - BeruškyKe krásným zvykům a tradicím patří zdobení vánočního stromečku a děti ze třídy Berušek si ho dnes ozdobily také ve třídě.

Zdobení vánočního stromečku - Myšky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - MyškyDěti ze třídy Myšek dnes také zdobily vánoční stromeček. Děti vánoční ozdoby samy nabarvily a poté věšely.
Více fotografií najdete na facebooku školky.

Zdobení vánočního stromečku - Berušky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - BeruškyDěti ze třídy Berušek děkují všem rodičům, kteří donesli do školky vánoční ozdoby. Dnes jimi děti na školní zahradě ozdobily svůj vánoční stromeček. Více fotografií najdete na facebooku školky.

Info o provozu školek během letních prázdnin naleznete v sekci Aktuality/Informace pro rodiče/Provoz MŠ.