logotyp

Akce MŠ Bruslička

Projekt s vodou - Housenky

21.06. 2021
Projekt s vodou - HousenkyEnvironmentální projekt s vodou probíhal dva týdny. Děti se ponořily do zkoumání a objevování. Formou pokusů zjistily, v jakých formách se voda objevuje a hlavně, jak je pro život důležitá. Poznaly, co znamená koloběh vody. Dále pracovaly na výtvarném zpracování pohádky "Jak kapka putovala" za využití různých technik a materiálů.
S vodou si děti hrály také v rámci vycházek na zahradě a u mělkého potůčku za naší školkou. Velmi jednoduše praktikujeme vzdělávání dětí vlastní zkušeností a prožitkovým učením; např. zjišťování síly vody při pouštění lodiček, roztáčením mlýnků a stavbou hrází.
Celý projekt probíhal ve výtvarných, jazykových a kooperativních činnostech, vedlejším efektem je také vytváření pozitivního vztahu k přírodě a okolí, individuální poznatky i společné skupinové prožitky.
Videa najdete na facebooku, fotografie ve fotogalerii školky. Více

Týden bezpečnosti dopravního provozu

01.06. 2021
Týden bezpečnosti dopravního provozuNa třídě Motýlků probíhal týden bezpečnosti, opakování a upevňování vědomostí a dovedností o silničním provozu a bezpečnosti chodců.
Formou tvořivé hry děti vytvořily silnici, přechod a hrály na auta a chodce. Videa jsou ke zhlédnutí na facebooku MŠ. Na tyto aktivity navazovalo výtvarné tvoření, malba, kresba, koláž prostoru pro dopravní prostředky - kolektivní práce, kde děti spolupracovaly a komunikovaly. videa

Bezpečná školka - návštěva Městské policie

01.06. 2021
Bezpečná školka - návštěva Městské policieDo školky přijela na návštěvu Městská policie s ukázkou vybavenosti vozidla, zajištění pachatele apod. Pro děti byla připravena stanoviště s úkoly: skládání značek, jízda na koloběžce, přiřazování dopravních prostředků do správného prostoru a zručnost v namotávání provázku s autem. Více

Enviromentální výchova na téma klíčení

05.05. 2021
Enviromentální výchova na téma klíčeníVe třídě Housenek děti zjišťovaly, co se děje se semínkem, jak klíčí a rostou jednotlivé rostliny.
Děti poznávaly různá semínka a přiřazovaly k nim rostliny. Třídily podle velikosti a zaznamenávaly doby, po které začalo semínko klíčit. Například zjistily, že malé semínko prosa klíčí 4 dny, zatímco slunečnice 2 dny.
Do záhonků zasely děti hrách, kopr a vysadily cibuli sazečku. Když semínka naklíčila, zasadily je do zeminy a pozorovaly jejich růst, který zaznamenávaly do tabulky. Využily také mikroskopů na bližší pozorování kořínků, klíčků a jednotlivých částí rostlin. Více

Čarování velké hraní

03.05. 2021
Čarování velké hraníV pátek 30. dubna proběhla v MŠ Bruslička velká čarodějnická párty. Filipojakubské dopoledne si užily děti a paní učitelky v kostýmech čarodějů a čarodějnic (video ke zhlédnutí na facebooku MŠ). Více

Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškoláků

30.04. 2021
Projektový týden na téma ODPADY ve třídě předškolákůBěhem povídání s lektorkou děti poznaly bez problémů kontejnery na tříděný odpad - je vidět, že s rodiči odpad třídí. Vše si vyzkoušely i prakticky a nakonec vyráběly motýlka z recyklovaného papíru.
Druhé ekologické okénko bylo zaměřeno na pěstování rostlin a chov zvířat. Výklad byl proložen hádankami, poznáváním rostlin a zvířat. Děti si upevnily a obohatily své vědomosti a na závěr si vyrobily papírové zvířátko.

Tříkrálový týden

08.01. 2021
Tříkrálový týdenTýden v MŠ Bruslička byl ve znamení Tří králů - příběhem, vyráběním a kresbami.
Motýlci a Housenky připravily pro ostatní děti ze školky krásné vystoupení "My tři králové jdem k vám".
Tříkrálové aktivity tohoto týdne pak děti zakončily obdobou tradičního pochodu "Klášterecká kometa", který se v letošním roce, bohužel, nemohl uskutečnit. Děti secvičily tanec andělů a spolu se Třemi králi ukončily vánoční čas.
Fotografie naleznete ve fotogalerii školky a videa z vystoupení i tanec andělů na facebooku.

Zdobení vánočního stromečku - Housenky

15.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - HousenkyTřída Housenek ozdobila svůj vánoční stromeček ve třídě i na školní zahradě a děti se těší, až přijde Ježíšek.
Děti vyráběly řetěz z popcornu a rodiče pomohli s přípravou ozdob z ovoce, oříšků a koulí pro ptáčky pro venkovní stromeček.
Krásným zážitkem bylo pozorování krmítka, které navštívila veverka a odnesla si oříšek. Všechny fotografie si prohlédnete v sekci Fotogalerie.

Ježíškova cesta

09.12. 2020
Ježíškova cestaMotýlci, Myšky a Housenky podnikly dne 9. prosince výlet za Ježíškem na Boží Dar. Bylo krásně nasněženo, tak si děti pohrály, koulovaly se a plnily úkoly na Ježíškově cestě.

Zdobení vánočního stromečku ve třídě - Berušky

09.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku ve třídě - BeruškyKe krásným zvykům a tradicím patří zdobení vánočního stromečku a děti ze třídy Berušek si ho dnes ozdobily také ve třídě.

Zdobení vánočního stromečku - Myšky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - MyškyDěti ze třídy Myšek dnes také zdobily vánoční stromeček. Děti vánoční ozdoby samy nabarvily a poté věšely.
Více fotografií najdete na facebooku školky.

Zdobení vánočního stromečku - Berušky

08.12. 2020
Zdobení vánočního stromečku - BeruškyDěti ze třídy Berušek děkují všem rodičům, kteří donesli do školky vánoční ozdoby. Dnes jimi děti na školní zahradě ozdobily svůj vánoční stromeček. Více fotografií najdete na facebooku školky.

NÁSTĚNKA

Prázdninový provoz

Info o provozu školek během letních prázdnin naleznete v sekci Aktuality/Informace pro rodiče/Provoz MŠ.

Facebook

Sledujte nás také na facebookovém profilu MŠ Klášterec nad Ohří!

Stravné a školné

Informace o placení stravného a školného naleznete v sekci Informace pro rodiče.
Domů Mateřská škola, Klášterec nad Ohří, Lípová 570, příspěvková organizace

Created by © 2011-2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign