Jméno:
Heslo:

Akce MŠ Duha

Ve středu dne 6. 3. 2019 přijelo do naší školy divadlo "Šikulka". Představení bylo hráno s maňásky a mělo tři části. V každé části se odehrála jedna pohádka, která byla pro děti něčím přínosná, poučná. Po skončení každé z pohádek následoval její krátký rozbor a pohybová chvilka. Dětem se divadélko líbilo, sledovaly se zájmem a zaujetím.

Masopustní pochod kláštereckých mateřinek

Masopustní pochod kláštereckých mateřinekJiž třetím rokem se dne 5. března 2019 uskutečnil Masopustní pochod kláštereckých mateřinek. Průvod odstartoval tradičně od ZŠ Krátká, prošel kolem MÚSS, kde byla krátká zastávka s písničkou a tancem, obyvatelé domova seniorů všem zamávali a děti pokračovaly dál, kolem ZŠ Školní do cílového prostoru Panorama. Tam zazpívaly, zatančily a obdržely sladkou odměnu od šikovných kuchařek ze školní jídelny. Celkem se zúčastnilo masopustního pochodu zúčastnilo na 300 účastníků.

Duhový princ

Dne 17. ledna 2019 se v naší školce konalo divadelní představení s názvem "Duhový princ". Představení s loutkami trvalo kolem jedné hodiny. Bylo plné písniček, vtipů a veselého příběhu. Děti si během představení i zazpívaly a zacvičily. Divadélko se dětem líbilo. Všichni už se těšíme na další kulturní zážitek.

Klášterecká kometa 2019

Klášterecká kometa 2019Předškolní děti z našich školek se v neděli 6. ledna 2019 zúčastnily průvodu "Veleandělská kometa 2019".
Fotografie z akce naleznete na facebookovém profilu MŠ nebo stránkách Chomutovského deníku. Více

Návštěva truhlárny

Návštěva truhlárny

V rámci polytechnického vzdělávání navštívíly paní učitelky s dětmi ze třídy Sluníček truhlářskou dílnu pana Milana Baláže.
Vynikajícím průvodcem a skvělou hostitelkou jim po celou dobu byla paní Radka Vlastníková. Popsala a názorně ukázala práci se dřevem. Děti měly možnost sledovat celý proces od hrubého opracování kmene stromu po řezání na fošny a další opracování pomocí nářadí a nástrojů, které byly dětem předvedeny a pojmenovány. Děti si některé z těchto nástojů mohly vyzkoušet, samozřejmě za dodržení pravidel bezpečnosti a bedlivého dozoru všech dospělých. Na velkém pracovním stole se rašplovalo, pilovalo, smirkovalo, pracovalo s hoblíkem. Po práci nám hostitelé připravili malé občerstvení, během kterého se děti dozvěděly, co vše se ze dřeva vyrábí.
Nakonec ale všechny čekalo překvapení, každý si mohl vybrat opracované kuchyňské prkénko různých tvarů, odnést si ho do školky a dále dozdobit. Děti si tak odnášely nejen krásný dárek, ale i mnoho zážitků a nově získaných vědomostí a zkušeností.
Za příjemně prožitý den velmi děkujeme paní Vlastníkové a panu Balážovi z firmy Truhlářství Milan Baláž.

Drakiáda 2018

Drakiáda 2018Čtvrteční odpoledne 18.10.2018 patřilo dětem, rodičům a drakům. Projekt START umožnil společné setkání všech na Drakiádě. Počasí této akci přálo a všichni přítomní se dobře bavili u plnění různých úkolů, za které děti dostaly i odměnu.

Dopoledne s fotbalem

Dopoledne s fotbalemDne 11. 10. 2018 se děti mateřských škol z Klášterce nad Ohří účastnily akce pořádané TJ SPARTAK Perštejn, kterou zajišťoval pan Jiří Čihák.
Pro 80 dětí, které přijely na fotbalové hřiště, bylo připraveno 12 stanovišť k procvičení pohotovosti a zručnosti při hře s fotbalovým míčem. Organizačně bylo vše perfektně připraveno, dětem se věnovali profesionální fotbalisté - spolupořadatelé akce z Fotbalové asociace ČR.
Za své sportovní výkony obdržely děti medaile, náramky a sáčky s odměnou.
Dětské obličeje zářily jako sluníčko, které svítilo na hřišti celé dopoledne.
Děkujeme pořadatelům.

Pokračování projektu mezigeneračního setkávání

Pokračování projektu mezigeneračního setkáváníProjekt MÚSS Klášterec nad Ohří a MŠ DUHA Klášterec nad Ohří
"Pojď si se mnou hrát" - Mezigenerační setkávání seniorů s dětmi

Ve středu 3.10.2018 jsme opět navázali na tradici společného setkávání dětí z mateřské školy Duha a seniorů z kláštereckého Domova pro seniory. Projekt byl zahájen v srpnu 2016, za tu dobu došlo k mnoha společně stráveným chvilkám, kdy se ti nejmenší spolu s těmi nejstaršími mohli společně poznat. Při středečních návštěvách v terapeutické dílně si spolu stavějí puzzle, kreslí, hrají společenské hry, házejí s míčem apod. Děti přidají taneční či hudební chvilku pro radost. Naším cílem je vést děti k úctě a citlivosti ke stáří a k pochopení, že stáří je součástí života nás všech.

Projekt "Máme rádi zvířata"

Projekt Dne 27.9.2018 navštívila naši školku v Dlouhém ulici pracovnice Státní veterinární správy, aby nám představila projekt s názvem „Máme rádi zvířata." Primárním cílem vzdělávacího projektu je formovat u dětí kladný vztah ke zvířatům a předat jim zábavnou a hravou formou základní informace o zvířatech nejen hospodářských, ale také volně žijících i chovaných v domácnosti.
Projekt sestává z přibližně hodinového povídání/prezentace na téma dobré životní podmínky zvířat. Děti se například dozví, co je důležité vědět, když si člověk pořizuje zvíře, jak se ke zvířatům správně chovat či jak se o ně starat.
Účast v projektu, finančně podpořeného Ministerstvem zemědělství, je pro školky zcela zdarma.
Součástí projektu je také soutěž o nejzajímavější dětský obrázek na téma „zvířátka". Slavnostní vyhlášení vítězné školky a nejzajímavějšího obrázku proběhne před Vánocemi.

Kouzelný batoh lesního pedagoga

Kouzelný batoh lesního pedagogaA je to tady! Opět po roce jedeme s dětmi za poznáváním a zábavou do lesa kolem obce Lestkov. Lesní pedagog pan Lukáš Křivan na nás čekal sám, ale dětské přesily se nezalekl, velmi mu pomohl jeho "kouzelný batoh".
1. zastávka - Čím se živí ptáci v lese? Několik dětí se stalo ptáky a ostatní jejich potravou – s obrázkem přilepeným na oblečení. Díky pohybové hře bylo na první pohled zřejmé, že ptáčci shánějí ke své obživě housenky, brouky, pavouky apod.
2. zastávka – p. Křivan děti usadil na palouček. A co to? Ozvaly se hlasy zvířat a některé i strašidelné – v kouzelném batohu se ukrýval notebook s mikrofonem a kromě zvuků z okolí, děti poznávaly i reprodukované – lišku, srnce, kukačku...
Cestou lesem po nově upravené cestě, jsme si všímali listnatých i jehličnatých stromů, některé byly suché od napadení kůrovcem. Dětí už vědí, kdo pomáhá stromy léčit.
Na řadu přišly i dětské "kouzelné batůžky" se svačinkou – to byla dobrůtka, v lese opravdu víc chutná!
3. zastávka s překvapením – Vyrob lesní obrázek. Barvy, štětce, lepenka z kouzelného batohu a hned bylo čím pracovat. A nejen to, děti nadšeně využívaly přírodní materiál a postupně vznikaly netradiční koláže.
Na závěr se mohly děti podívat na náš krásný Klášterec z kopce pod Lestkovem – to byla podívaná!

Jaro na zahrádce: environmentální vzdělávání pro děti a rodiče

Jaro na zahrádce: environmentální vzdělávání pro děti a rodičeVe středu 28. března se v rámci projektu START v naší školce Duha konala akce zaměřená na environmentální vzdělávání pro děti a rodiče s názvem "Jaro na zahrádce".
Děti s pomocí rodičů sázely rostlinky do květináčů, zalévaly, zkoušely různé pokusy s hlínou. Poté ještě děti společně vyráběly kuřátka z přírodních materiálů.
Kvůli špatnému počasí se akce konala ve třídě, ovšem dětem ani rodičům to radost ze společně prožitého odpoledne nepokazilo. Výsledkem našeho snažení kromě radosti dětí, jsou okna budovy vyzdobená živými květinami!

Hledání velikonočního pokladu

Hledání velikonočního pokladuDne 28. 3. 2018 všechny třídy hledaly velikonoční poklad. Někomu ho zajíček schoval v prostorách školky, jiná třída se ho vydala hledat ven. Všechny děti nakonec našly sladkou odměnu a měly velikou radost.

Muzikhrátky se zvířátky

Muzikhrátky se zvířátkyV úterý 27.3.2018 jsme v naší školce přivítali Hudební divadlo Hnedle vedle s písničkovým představením Muzikhrátky se zvířátky.
S kamarádem Tomem jsme si užili spousty legrace a spolu s ním jsme se podívali na český dvorek, do lesa a k rybníčku. Připomněli jsme si tak, kolik známe pěkných písniček o zvířátkách. Na představení jsme take pozvali malé kamarády z jeslí.

Hrátky Zdravé pětky

Hrátky Zdravé pětkyDne 15. 2. 2018 nás ve školce navštívila odborná lektorka, aby nás provedla výukovým programem "Hrátky Zdravé 5". Program plný her o správné výživě je protkán interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojují jako hlavní aktéři děti.
Díky pohádkovému příběhu o Evičce a Péťovi, kteří naleznou společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví, otestují a obohatí své znalosti o potravinách a zdravé výživě i ty nejmenší děti. Příběhem provází chytlavá písnička a vtipný text doplňuje hravou a zábavnou atmosféru příběhu.
Na konci programu každá třída získala plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla.

Rytmická show

10.02. 2018
31. 1. 2018 se konala v naší školce rytmická show. Show byla pro všechny třídy. Tančilo se na mnoho známých dětských písniček. Děti měly také za úkol uhodnout podle zvukových efektů různé rytmické nástroje. Některé děti si dokonce mohly zazpívat do mikrofonu za doprovodu hudby. Tančilo se ve dvojicích, ve skupinkách i samostatně. Do tance se zapojily i všechny paní učitelky a společně si zábavnou show s dětmi pěkně užily.

Krmení ptáčků (Kuřátka)

25.01. 2018
V pátek 12. 1. 2018 byla třída Kuřátek s paní učitelkami na školní zahradě krmit ptáčky. Děti sypaly do krmítek semínka a pozorovaly ptáčky. Ve třídě poté malovaly budky s ptáčky, zpívaly písničky o ptáčcích a dozvěděly se mnoho nových informací. Krmení ptáčků probíhalo i další dny.

Návštěva truhlářské dílny (Sluníčka)

22.11. 2017
Dne 15. listopadu jsme navštívili truhlářskou dílnu. Návštěva této dílny se již stává tradicí. Pan truhlář byl sice zaneprázdněný, ale do svého "království" nás pustil. Děti tak měly možnost nasát vůni zpracovaného dřeva, prohlédnout si velké stroje, které řežou, vrtají, hoblují různé druhy dřevěných desek. Viděly i rozřezaný kmen – prkna. Již dobře ví, co se ze dřeva vyrábí, jaké má vlastnosti a že se dá zpracovat i odpad (dřevěné palety). Vyzkoušely si drobné pracovní nástroje k opracování dřeva – pilky, vrtáky, kladívka, smirek, jen hoblík jsme hledaly marně. Dlouhou cestu do truhlárny měly děti zpestřenou sledováním silničního provozu, určovaly jsme značky a pozorovaly semafor, provoz na železnici. Velkým zážitkem pro děti byla zpáteční cesta autobusem MHD, kdy ukazovaly místa a budovy, které znají.

Putování za skřítkem Podzimníčkem (2. třída)

16.11. 2017
Dne 13. 11. 2017 se třída Vlaštovek proměnila v začarovaný les plný skřítků, zvířátek, básniček a písniček. Hrajeme divadlo, vyrábíme skřítky podzimníčky, experimentujeme s přírodninami. Povídáme si o tom, co v lese roste, kdo tam žije a co můžeme pro les a zvířátka udělat dobrého.

Lesní pedagogika (3. třída)

16.11. 2017
Dne 10. listopadu se uskutečnilo setkání lesníka s dětmi v zámeckém parku. Je přínosné a zajímavé, když děti slyší vyprávění o dění v lese, nebo o zvířatech přímo od odborníka. Teď už víme, jak roste les, jak se hledá v lesnické mapě, co chutná ptáčkům a jakou mohou zvířátka v lese nadělat škodu. Lesní pedagog je velmi vytížený a pracuje především na Karlovarsku. Tímto děkujeme panu Ing. M. Fojtovi, který přišel dětem zpestřit páteční dopoledne.

4. ročník výtvarné výstavy na klášterecké radnici

4. ročník výtvarné výstavy na klášterecké radniciZveme Vás na slavnostní vernisáž výtvarné výstavy všech mateřských škol, která se uskuteční ve středu 10. května 2017 v 15:00 hodin ve 2. patře klášterecké radnice.

Masopustní pochod masek

Masopustní pochod masek

V úterý 21. 2. 2017 se uskutečnila společná akce všech mateřinek - MASOPUST.
Masopustní pochod byl velmi zdařilý, maškarní úterý bylo zábavné pro děti i dospělé. Díky patří učitelkám, všem dětem i rodičům, kteří s přípravou masek pomáhali.
Pochod povolil oficiálně pan starosta, kterému jsme na oplátku věnovali větvičku s jitrničkami a koláčky. A tak se zrodila nová tradice.

Předvánoční vystoupení v Domově pro seniory

Předvánoční vystoupení v Domově pro seniory

Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme s dětmi naší mateřské školy Duha přišly potěšit babičky a dědečky předvánočním vystoupením v Domově pro seniory. Naše nejmenší děti Kuřátka zatančily, Vlaštovičky zahrály pohádku O koblížkovi a předškoláci Sluníčka zazpívali písničky. Společně jsme si popřáli krásné vánoční svátky a děti s radostí rozdávaly malé dárečky, které pro seniory se svými učitelkami připravily. Radost byla vzájemná, protože i děti dostaly odměnu za svá vystoupení. Věříme, že i v příštím roce se ve zdraví budeme nadále scházet a těšit se ze společných chvil při hraní nebo čtení pohádek od "pohádkové babičky".

Letové ukázky dravých ptáků

Dopoledne ve čtvrtek 12. května se děti ze všech mateřských škol sešly na prostranství hřiště pod 1. ZŠ, kde si vyslechly zajímavou přednášku o vzácných dravcích a sovách, o jejich životě v přírodě: kde žijí, čím s živí, který pták je denní a který noční, jak loví apod. Děti zaujaly především letové ukázky puštíka a sýčka. Některé děti obdržely za prokázání znalostí pexeso či obrázky dravců a do školky si společně odnesly krásný kalendář dravců, které na vlastní oči viděly.

NÁSTĚNKA

Volná pracovní místa

Přijmeme učitelku MŠ do běžné třídy. Požadujeme kvalifikaci podle § 6 odst.1 zákona č. 563/2004 Sb., v platném znění. Nástup možný od 1. 1. 2020.
V případě zájmu posílejte životopis na adresu ředitelství: reditelka@ms-klasterec.cz

Facebook

Sledujte nás také na facebookovém profilu: https://www.facebook.com/msklasterec/

Stravné a školné

Informace o placení stravného a školného naleznete v sekci Informace pro rodiče - DŮLEŽITÉ.

Platba stravného

Provozní řád školní jídelny včetně informací o platbě stravného naleznete v sekci Informace pro rodiče.

Veřejné zakázky a smlouvy

HOME -  Mateřská škola Klášterec nad Ohří
Mateřská škola stonožka
Mateřská škola duha
DOMŮ
MŠ U Jablíček     MŠ Bruslička     MŠ Sluníčko     MŠ Duha     MŠ Stonožka     FOTOGALERIE

Created by © 2011-2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign